sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

Yerel yönetimler ve iktidara seslenen İzmir Kentsel Dönüşüm ve Geliştirme Derneği Genel Başkanı Burak  Kuter, ”Lütfen İzmirimize hakettiği değeri verelim”dedi

İzmir’deki kentsel dönüşüm anlayışını eleştiren Başkan Kuter, ”Kentsel dönüşümün asıl teması şehirciliktir. Kentsel dönüşüm ada bazında yapılmaz, şehir bazında yapılır. Bir master planı olur o plana göre ada bazında yapılır sonrasında da tek parsel bazına iner. Zaten parseller ada demektir, büyükten başlayıp küçüğe inilir. Dolayısıyla kentsel dönüşümün amacı olan şehircilik hem depreme dayanıklılık olarak hem de estetik ve huzurlu bir şehir yaratmaktır. O yüzden master şehir planına ihtiyaç var. Yani daha önceki şehir planını atmanız gerekiyor. Yoksa bunun adına kentsel dönüşüm diyemezsiniz.Yerel ve genel yönetimlere sesleniyorum; lütfen popülist yaklaşmayın. Bilimle yaklaşın, bilimin yolundan gidelim. Kentsel dönüşüm aslında dönüştürmedir. Dönüşüm şuana kadar gecekondu haline gelmemizdir. Dönüştürme eski veya daha güzel haline getirmektir. Dönüştürme işini kentsel olarak ele alınız, yeni planlar çiziniz, mimarlarımız ve şehir plancılarımızın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız gerekirse yurt dışından getirtiniz. İzmirimize hakettiği değeri verelim, ada bazında uygulamalar değil kent bazında uygulamaları yürürlüğe koyalım”diye konuştu.

Haberin Devamını Kaynağından Görüntülemek İçin: Gazereyenigün